Satan vs. Archnalej, nový recesistický videoklip „Pivo bez pálenky“ a Hymna Euro 2024 OSP v podaní skupiny Smola a Hrušky

Kapela Smola a Hrušky predstavuje nový videoklip k piesni „Pivo bez pálenky“, ktorá má v prvom rade pobaviť a vyčariť úsme na tvári. Táto veselá a sarkastická pesnička sa opiera o známe porekadlo a upriamuje na to, že „pivo bez pálenky, to sú vyhodené peniaze“. Skladba bola nahraná v prešovskom štúdiu PF Recordings. Hudbu a text piesne zložil frontman kapely Spoko Kramár. Videoklip režíroval, natočil a postrihal dvorný kameraman Pavol Varga.

„Je to po dlhšom čase pesnička, ktorú sme mali vyskúšanú na koncertoch a až následne sme na ňu natočili videoklip. V klipe hrám postavu Satana a s kapelou a hosťami sme si to patrične užili“, cituje Spoko Kramár. Ďalšiu hlavnú úlohu vo videu si zahral aj známy stand-up komik

 a líder Svedkov Liehovových Gabo Zifčák ako Archnalej Gabrilej. Hviezdnu zostavu doplňila

 a v tejto veselej hudobnej snímke zahrala dvojúlohu aj prešovská herečka Lucia Hrašková. Ako to už v rozprávkach býva, dobro zvíťazí a túžba po alkohole zanikne. “Iba žeby nie”, dodáva s diabolským úsmevom Spoko.

Súboj nadprirodzených bytostí a majstrovský futbalový zápas

Videoklip zachytáva futbalistov, ktorí sa pred a počas majstrovského zápasu posilňujú pivom, no neskôr sú vyčerpaní a unavení. Satan Spoko im ponúka pálenku priamo z pekla, ktorá zlepšuje ich výkony, no zároveň si takto kupuje ich dušu. Nebeský posol Archnalej Gabrilej sa ich snaží vykúpiťa zachrániť pred zatratením. Tento súboj končí vykúpením manšaftu od zla, keď sa hráči vzdávajú svojich obľúbených alkoholických nápojov. Videoklip „Pivo bez pálenky“ servíruje východniarsky humor, sarkazmus a recesiu typickú pre kapelu Smola a Hrušky. Skladbu a klip si môžu fanúšikovia vypočuť na všetkých streamovacích platformách a pozrieť na oficiálnom YouTube kanáli Smola a Hrušky.

Nech sa páči HYMNA ME Euro 2024 vo Futbale – OSP!

Keďže tento mesiac začalo Majstrovská Európy vo futbale EURO 2024 aj s našou reprezentáciou pripravili sme Tento jedinečný projekt, ktorý prináša spojenie Únie európskych futbalových asociácií (UEFA) s nezameniteľným štýlom kapely Smola a Hrušky, ktorú si jednohlasne vybrala 11-členná rada zložená z futbalových legiend, trénerov a aktuálnych organizátorov Majstrovstiev Európy vo futbale v Nemecku. Nová hymna je oslavou hudobného umenia, ktoré spája fanúšikov po celej Európe.

Videoklip bol natáčaný na viacerých ikonických miestach Európy, ktoré zdôrazňujú rozmanitosť, krásu a unikáty európskeho kontinentu a športového ducha. Skladba je hymnou pre všetkých, ktorí milujú hudbu a veria v jej schopnosť zbližovať ľudí.

O produkciu videoklipu sa postaral dvorný kamerový rozhodca kapely Paul Buenos Vargas z Portugalska a o zvuk majster rozhodcovskej píšťalky Pál Kovács Fecszik z Maďarska. Hudbu a text skomponovali slovenské futbalové legendy Marek Škrteľ a Martin Hamšík

Skladba „OSP HYMNA EURO“ bola motivovaná skvelými hymnami, ktoré každoročne vznikajú pre národnú hokejovú reprezentáciu pred majstrovstvami. Kapela Smola a Hrušky povzbudená jedinečnou príležitosťou potešiť fanúšikov európskeho futbalu a motivovaná týmito skvelými skladbami sa rozhodla, že aj futbalisti by mali mať svoju skvelú hymnu, ktorá sa bude každoročne spievať na všetkých štadiónoch nielen v Európe, ale i na celom svete.

Klip Pivo bez pálenky: https://youtu.be/ZbsXdqxvEa8?si=QpPb3YwBi8FmCXK4

Klip OSP hymna Euro 2024: https://youtu.be/IRqWzyaaMpU?si=stl8nJ1BnnBsaHAH

PR správa: Martin Hlavatý / manažér Smola a Hrušky

Ďalšie články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *