1997Jar 1997 Vznik SMOLA A HRUŠKY v Spišskej Novej Vsi Zakladajúca zostava Spoko Kramár -spev, gitara, Ubo Gott -basa, Števo Ondáš – bicie, Eva Kacejová – saxofón, Laco Petrek – gitara spev. Názov skupiny je inšpirovaný príslovím Nachytaný na hruškách. Členov skupiny spájajú kanadské žartíky, basketbal, crazy komédie, horory, párty a všadeprítomná recesia. Ovplyvnení punkom, reggae, alternatívou a ska. Obľúbené skupiny The Clash, The Cure, Ramones, Bob Marley, Depeche Mode, Smashing Pumpkins a U2. Prvá skúšobňa garáž , v ktorej bola dominantná ŠKODA 105.
1998Prve demo s názvom Plexisklo, prve pozitívne ohlasy a recenzie, prvá skladba na cd s názvom Walkman na kompilácii mladých slovenských interpretov. Najlepšia skúšobňa v histórii skupiny – Dom kultúry a skúšky priamo na pódiu.
1999Meníme skušobňu z exkluzívnych priestorov Domu kultúry do domu, v ktorom pred 100 rokmi býval kat. Zvládli sme zopár koncertov.
2000Druhe demo Svokra, oficiálny web http://www.smolaahrusky.sk
2001Prvý oficiálny singel a k nemu videoklip Hypemarket, vyšiel aj na kompilácii Skate Party v Universal music. Účasť vo finále pesničkovej súťaže Košický zlatý poklad s pesničkou Hypermarket.
2002Noví členovia Dáša Filipová spev a Peter Kovalič perkusie, Spoko sa stal manažérom skupiny.
2003Debutový album JESEŇ 2003, so singlami Hypemarket, Svokra , Páslo dievča kozy, Posteľ a Andrea Verešová. Krstní otcovia Horkýže Slíže. Odohraných 80 koncertov za rok, prvé koncerty v Čechách.
20042.miesto vo finále vyhľadávacej súťaže Jim Beam Music. Tour po Poľsku nazvané Pankregeparty TOUR s poľskými skupinami Farben Lehre, Habakuk a Proletaryat.
2005Vystúpenie na najväčšom Poľskom reggae-ska festivale Winter Reggae . Skladba Elvis presný vyšla v Poľsku na kompilácii Nie Zabijaj v náklade 100 000 ks . Vyšiel 2. album NA CHATE. Hit Matura vo všetkých hitparádach a televíziach. Klipy Jarná Modlitba a Silvester. Viac ako 90 koncertov za rok. Odchod gitaristu Laca Petreka, prišiel Lukáš Pavelka.
2006Videoklip na skladbu HIT, festivaly na Slovensku a Poľsku. Odchod saxofonistky Evy.
2007Skladba Cigareta na New Compilation of Slovak Ska vol 2. Nový singel Tanga, ktorého videoklip získal 3 európske ceny na festivaloch animovaných filmov v Taliansku, Portugalsku a Nemecku. Pesnička bola napísaná na už hotový videoklip a nie naopak. Vznik http://youtube.com/smolaahrusky profil na http://bandzone.cz/smolaahrusky a http://myspace.com/smolaahruskysk
2008Koncert na Českom Woodstocku v TRUTNOVE. Vyšiel 3.album KAMEŇ PAPIER NOŹNICE so singlami a klipmy Tanga, Na čom záleží a Znamenia. Krstný otec Janko Kuric so skupiny Vidiek.
2009Finále Eurovision Song Contest 2009 s pesničkou Na Čom Záleží. TRUTNOV FESTIVAL, HRUŠKA FEST CZ, Klubové turné 80 koncertov za rok. Aktualizovaná zostava Spoko Kramár – spev, gitara, Ubo Gott -basa, Števo Ondáš – bicie, Lukáš Pavelka – gitara, Matúš Miženko – trúbka, spev, Jano Miženko – trombón, spev. Profil už aj na http://facebook.com/smolaahrusky
2010Spoko končí s manažovaním – nový manažér Martin Faky Hlavatý. Nový singel PRIDAJ SI MA vo finále Eurovision Song Contest 2010. Nové videoklipy Pridaj si Ma a Prasa. Prvé live CD LAJFKA a prvé DVD 13 Životov Live in TOPFEST. Turné 13 životov tour po Slovensku. DVD krstil Marián Čekovský.
2011Jar nový singel LOVESONG. V lete fenomenálny úspech pesničky a videoklipu FAJČIŤ TREBA, v ktorom hosťuje charizmatický a rešpektovaný raper DNA. Klip na tento hit ako prvý presiahol hranicu 1 000 000 pozretí. Medzinárodné turné PALEC HORE tour. 22 koncertov v Poľsku, na Slovensku a v Čechách.
2012Nový album PALEC HORE. Pokračovanie úspešného PALEC HORE TOUR, 17 koncertov v Čechách a na Slovensku s Rybičky 48, Doctor PP a Bára Zemanová. Nové videoklipy ANALOG DIGITAL , LOVESONG a SOM NAJEBANÝ. Pilotný singel a sexy hit HONEY HONEY, v ktorom hosťuje ZDENKA PREDNÁ.
2013Česko-Slovenské turné TOPFEST BEST OF TOUR 2013, 22 koncertov s hosťom českou kapelou UDG. Počas tohto turné kapela pokorila hranicu 850 koncertov. Nový singel a klip VYLÍŽEM, v ktorom hosťuje česká herečka a speváčka Berenika Kohoutová, klip natočený v Meet Factory Praha v spolupráci s Reserve07. Videoklipy na oficiálnom YouTube kanáli presiahli sledovanosť 5 000 000 pozretí. Jeseň a záver roka patrí jedinečnému akustickému turné UNPLUGGED & DOCUMENT TOUR 2013, odohrali sme 14 koncertov, počas ktorých sa premietal aj filmový dokument o kapele, ktorý natočil talentovaný avantgardný umelec Enrik Bistika. Špeciálny koncert v rámci tohto tour sme odohrali aj s hosťami na perkusie a sláčikové nástroje vo vypredanom Spišskom divadle, počas ktorého sa natáčalo DVD, ktoré vyjde budúci rok. Taktiež vychádza aj nový singel a klip TELEVÍZNE NOVINY, v ktorom hosťuje tatranský víchor raper Zverina.
2014Pokračovanie úspešného akustického turné SPECIAL UNPLUGGED TOUR 2014 v šiestich mestách a prvýkrát aj v Česku. Vydanie nového singlu a klipu ČIERNY BIELY, v ktorom hosťuje rešpektovaný raper Supa z kapely Moja reč a česká gypsy funková legenda Gulo Čar.
2015Vydanie výberového albumu BEST ON 1997 – 2015, kde sa nachádzajú najväčšie hity kapely a oslava 18. výročia vzniku. Absolvovali sme dvojfázové tour Best On tour, kde sa odohralo 50 koncertov a v Čechách aj s hosťom kapelou Fast Food Orchestra a v rámci, ktorého prebehol krst v Prahe (krstil Dan Nekonečný) a Bratislave (krstili Katy Talan, DNA, Supa a Zverina). Kapela počas tour dosiahla a prekročila hranicu 1000 odohratých koncertov svojej hudobnej kariéry. Vydanie nového singlu a klipu UTEKÁM, v ktorom hosťuje populárna česká kapela Fast Food Orchestra, o vizualizáciu klipu sa postaral team z Learto production. Jesenno-zimné tour v znamení tematických koncertov pod názvom SPECIAL tour s populárnou kapelou The Paranoid. Nový projekt a unikátne spojenie s dychovým orchestrom RDH Tatramat Matejovce, ktoré vyvrcholilo vypredaným exkluzívnym vianočným koncertom v Spišskej Novej Vsi, kde sa krstilo nové CD/DVD Unplugged live in Spišské divadlo.
2016Pokračovanie SPECIAL tour s kapelou The Paranoid. Nový projekt frontmana kapely Spoka a jeho návrat pod basketbalový kôš a zaradenie na súpisku extraligového teamu AC LB 04 Spišská Nová Ves. Celý projekt je sprevádzaný filmovou kamerou a rôznymi hosťami zo sveta šoubiznisu, ktorí majú blízko k basketbalu a výsledkom bude dokumentárny film „52:0“. Veľký medzník v histórii kapely a odohratý koncert v Londýne – club Venue 229 s populárnou českou kapelou UDG a francúzskou kapelou Norville. Natáčanie nového klipu a dokumentu v Londýne. Vydanie nového klipu s Orchestrom k skladbe Honey Honey. Vydanie nového singlu a klipu k skladbe Profesor lásky, na ktorom sa textársky podieľal jeden z najlepších slovenských textárov Vlado Krausz a romantický klip sa natáčal v nádhernom prostredí Slovenského raja. Koncom roka kapela vydáva ďalší nový singel a klip k skladbe KURMI kde hosťuje prezident zábavy a skvelý muzikant Marián Čekovský. Šaleny klip sa natáčal v spoločnej domácej produkcii – Martin Krestián, Spoko production a AFL promotion. Oba songy sú predzvesťou nového albumu Čiernobiely a veľkých osláv k 20. výročiu kapely, ktorému bude venovaný celý rok 2017.
2017Celoročná oslava 20. výročia založenia kapely a pôsobenia na česko-slovenskej scéne. Vydanie nového albumu Čiernobiely. Krst prebehol na prvej zastávke 20 rokov tour v Bratislave v klube Ateliér Babylon, krstným otcom CD sa stala legenda česko-slovenskej hudobnej scény Jožo Ráž zo skupiny Elán. Ako hostia krstu sa predstavili: Moja Reč + Komplot, Boy Wonder, Fast Food Orchestra, Colectiv, Alžbeta & Júlia. Turné prebiehalo počas 3 mesiacoch a kapela odohrala 22 koncertov na Slovensku, ako hostia sa na vybraných koncertoch predstavili: česká kapela Fast Food Orchestra, Boy Wonder s kapelou General Foxx a na záverečnom koncerte, ktorý bol zároveň aj domáci Spišský krst sa predstavila a CD pokrstila folklórna skupina Šafolka. Kapela vydáva ďalšie videosingle z nového albumu: uletená skladba a netradičný klip Čo si kupila, kde hosťuje už nebohý kráľ Šumavy a Cibule – Ladislav Meliško, kvalitne vypestovaný song Zelený čaj na feate s rešpektovanými MCs a to špinavý poet a producent Boy Wonder, český reggae bard Colectiv a mladé speváčky Alžbeta a Júlia, nová medzinárodná spolupráca s francúzskym trúbkárom a raggamuffin MC tvoriacim pod menom Tribuman, svetový klip k skladbe One love sa natáčal v Londýne, Štrasburgu a Spišskej Novej Vsi, a v neposlednom rade fantastická spolupráca a megahit Gruľa feat. Petra Polnišová. Na nový album vyšli veľmi pozitívne recenzie v časopisoch Rock & Pop či Nový Populár a taktiež množstvo rozhovorov v slovenských rádiách a na hudobných portáloch. Unikátom je, že každá skladba z nového albumu Čiernobiely má svoje vizuálne spracovanie a klipy na SaH kanáli presiahli hranicu 16 000 000 zhliadnutí. Na novom albume Struny českej kapely Fast Food Orchestra hosťuje SaH v skladbe Bezbranná. Kapela sa predstavuje v reláciách programu Slovenskej televízie – Park a Hudba made in Slovakia. Koniec roka a osláv výročia kapela uzatvára vydaním svojho prvého vianočného videosinglu Na Vianoce patríme k sebe, ktorý sa okamžite stáva novým najsledovanejším a najpočúvanejším slovenským vianočným hitom.
2018Ďalší historický medzník kapely a pozvanie do Tel Avivu od spriatelenej izraelskej kapely Los Caparos na festival Tel Aviv Ska Invasion, ktorý sme odohrali v plnom klube Abraham hostel, spolu s Los Caparos a Michal Shapira band. Počas pobytu v Izraeli kapela natočila nový videosingel Na ceste za inou v spolupráci s filmárskym teamom Lexis Production. Na jeseň kapela finišuje s prípravami na turné Patríme k sebe tour 2018, v rámci, ktorého pripravuje aj nový československý album Patríme k sebe pri príležitosti 100. výročia vzniku Československa. Ako pilotný videosingel vychádza hit Český turista v Tatrách, kde hosťuje česká rocková legenda Lou Fanánek Hagen z kapely Tři Sestry a v klipe sa v hlavnej úlohe predstavil český bulvárny guru Pavel Novotný. K aktuálnemu predvolebnému dianiu na Slovensku kapela vydáva satirickú baladu Voľby budú každý deň.
2019Začiatok koncertnej sezóny začíname zmenou na poste sólového gitaristu. Odchádza Lukáš Pavelka a novým členom kapely a gitaristom sa stáva Martin Pižem. Vydávame hokejovú baladu Hokejové emócie ako recesiu na hokejové hymny, ktorých za tie roky na scéne vzniklo neúrekom, skladba sa stretla s veľmi pozitívnym ohlasom nielen u fanúšikov hokeja. Vydávame ďalšiu zábavnú skladbu Vývrtka, ktorá sa okamžite stáva hitovou záležitosťou. V klipe mám dokonca vlastnú choreografiu, ktorú vymyslel Martin Kapi Kapusta a točíme v spolupráci so skvelými a medzinárodne úspešným domácimi tanečnými skupinami BDSkrew a Denzz Industry. O vizuál k obom klipom Hokejové emócie a Vývrtka sa postaral náš dvorný kameraman Pavol Varga. Po úspešnej festivalovej sezóne vydávame ďalší česko-slovenský singel pod názvom Štěstíčko, kde sa ako hudobní hostia predstavili Martina Pártlová, speváčka a stály hosť českej legendárnej folk-rockovej kapely Čechomor a rocker Petr Pečený, spevák a frontman skupiny Doctor P.P. Skladba je voľným pokračovaním hitu Český turista v Tatrách. S českou kapelou Doctor P.P. ideme na česko-slovenské Štěstíčko minitour 2019.
2020Po výraznom úspechu sólovej novinky Spoko feat. Mirka Miškechová – Aj ty to tak cítiš, ktorá sa stala žiadaným a hraným rádiovým singlom vyrážame na špeciálne akustické tour spolu so špeciálnym hudobným hosťom, ktorým nie je nik iný ako Mirka. Pár dní pred začiatkom tour vydávame hruškácku skladbu Asistent(ka), ktorá reflektuje recesistickým pohľadom nielen politickú, ale i celospoločenskú situáciu vo verejnom priestore. Turné sme odštartovali vypredaným koncertom v unikátnej koncertnej sieni Reduta v Spišskej Novej Vsi. Ďalšie vypredané koncerty v Púchove, Nitre a Vrútkach sú pre nás aj fanúšikov fantastickým zážitkom a obrovskou energiou, bohužial už vieme, že na dlhú dobu sa pre nás skvele rozbehnutý rok zastaví a celá naša hudobná brandža a celkovo kultúra padne na kolená. Prišla pandémia COVID 19 a celý svet bojuje. Nevzdávame sa a napriek tomu, že nemôžeme koncertovať a zrušilo sa nám vyše 70 koncertov, myslíme pozitívne a spájame sa s našími fans cez naše siete. Začína sa nová éra online koncertov, odohrali sme nezabudnuteľný koncert na streche školy v Kežmarku a púšťame do sveta pesničkový korona-špeciál, kde každá skladba je obrazom aktuálnej doby a situácie, ktorú sme momentálne prežívali. Spoko pokračuje aj v sólovej tvorbe a vychádzajú single a klipy Na vlnách a Láska na druhú, následne na to vydáva svoje debutové sólo EP s názvom Láska na druhú. Počas leta sa nám nakoniec podarilo odohrať pár koncertov, keď sa na chvíľu uvolnili opatrenia, za čo sme veľmi vďační. Skladby – Nasaďme si hrušky, Kvások a Ja, Diabetická, Nepokazme si to, Kĺzavý medián si obľúbili nielen naši fans a pozitívne reakcie nás stále hnali do ďalšje tvorby. Sme šťastní, že sme mohli aspoň takto vyčariť úsmev na tvárach, či podporiť všetkých vďaka, ktorým môžeme ešte stále dýchať. Záver roka končíme skvelým online koncertom v Klube Smer 77 v Žiline a elegantnou akustickou lahôdkou nášho hitu Na Vianoce patríme k sebe, ktorý predznamenáva, že bude živý akustický záznam z koncertu v Redute. Bol to pre nás najťažší rok v našej hudobnej kariére a celkovo aj našich životoch. Niečo sa zmenilo a ostáva to tu s nami, ktovie dokedy, každopádne svet už nikdy nebude ako predtým. Napriek všetkému bol tento rok pre nás veľmi plodný a do budúceho roka máme pre vás pripravené nielen ďalšie nové single, ale aj bohatú nádielku v podobe niekoľkých albumov.
2021Začíname nový rok 2021, tak ako sme ho skončili. Pozitívne s recesiou a pesničkový korona-špeciál sa rozrastá. Pesnička Otužujem je už šiestou skladbou, ktorá reflektuje obraz tejto doby a ako hosť sa v nej predstavuje blogerka a virtuálna speváčka tvoriaca pod umeleckým pseudonymom Nasratá Žena. Pokračujeme siedmou skladbou Vakcína, kde sa ako hosť predstavuje speváčka a skladateľka Mirka Miškechová. Ďalšiu v poradí zverejňujeme novinku Snehová kráľovná, ktorá je oslavou fantastického celosvetového úspechu a obdiv k jedinečnej slovenskej športovej superstar Petre Vlhovej. Pred letom vydávame skladbu Matura 2, ktorá je voľným pokračovaním našej legendárnej hitovky a darčekom pre všetkých maturantov, ktorí prežili svoj posledný rok štúdia na strednej škole väčšinou v online priestore. Počas letnej festivalovej sezóny konečne hráme, tešíme sa zo skvelých koncertov, fanúšikov a sme za to veľmi vďační. Bohužiaľ koncoročné česko-slovenské turné musíme opäť preložiť na ďalší rok, no napriek tomu vydávame spoločnú skladbu Víno Ženy Spev s českou kapelou Totální Nasazení, ktorej klip sme natáčali v legendárnej pražskej Lucerne, kde sme vystúpili ako hosť pri príležitosti 30. výročia založenia Totáčov. Pred Vianocami vychádza nový album s návzom Audiostatusy. Koncepčný album spája reflexia na aktuálne témy a obraz doby. O výstižný návrh obalu a typografiu albumu sa postarala talentovaná ilustrátorka a tatérka Linda Červeňanská zo štúdia Our Future Tattto v Brne. Kapele sa osvedčila spolupráca s dvorným kameramanom Pavlom Vargom, ktorý sa za posledné roky stal súčasťou hruškáckeho tímu. Takmer všetky skladby z nového albumu majú svoj vlastný klip. Celý nahrávací proces sa realizoval v domácom štúdiu Spoko Music studio, následne sa ladilo, mixovalo a mastrovalo v nahrávacom štúdiu u Pavla Fecíka v Recording Studio 11.11. Poďakovanie patrí aj naším priateľom a skvelým hudobným hosťom z albumu – Mirka Miškechová, Nasratá žena, Sváťa Šváb, PP Cvok, Michal Kováčik, Martin Pisko, Alex Kramár, Gregor Macejko a Pavol Fecík. Nový album Audiostatusy je začiatkom osláv, ktoré kapela chystá v roku 2022. Pri príležitosti 25. výročia nás čaká akustické turné Akustické Hrušky 25 tour, veríme, že koncertné festivalové leto a záver budúceho roka bude patriť spomínanému spoločnému klubovému turné Totálni Hrušky 25 tour.
2022Rok 2022 sa niesol v znamení osláv 25. výročia vzniku a pôsobenia kapely na československej hudobnej scéne.
Prvým klipom v roku a poslednou hudobnou lastovičkou, ktorú sme zverejnili z audiostatusového albumu bola skladba Unikli mi fotky, na realizácii klipu sa podieľal populárny český tiktoker David Kaspřák a finálny strih doladil náš dvorný kameraman Pavol Varga.
Počas olympiády v Pekingu zverejňujeme skladbu Všetci za jedného, ktorá je oslavou úspechu našich hokejistov a zisku bronzovej olympijskej medaily. Ďalšou hudobnou oslavou a poctou pre ikonu zjazdového lyžovania Petru Vlhovú je olympijská unplugged verzia skladby Snehová kráľovná, ktorú sme natáčali v priestoroch ružomberského štúdia Liptov Lab, mix a mastering mal na starosti Marek Masarik, ako už tradične o kameru a strih sa postaral Pavol Varga.
Počas príprav na prvé turné sme dokončili a zverejňujeme dokumenty Unplugged v Redute a Unplugged v Nitre.
Koncertnú sezónu sme začínali jarným akustickým turné Akustické Hrušky 25 rokov tour, ktoré sme odštartovali vypredaným koncertom na domácej pôde v koncertnej sále Reduty v Spišskej Novej Vsi. V rámci tohto veľkolepého koncertu sme naživo a v premiére predstavili aj novú skladbu Chystám sa do raja, ktorú Spoko zložil ako hymnu k 100. výročiu názvu Slovenský raj a vznikla v úzkej spolupráci s NP Slovenský raj. Rajský videoklip, plný unikátnych záberov očarujúcej prírody a známych i neznámych miest v Slovenskom raji sa natáčal v každom ročnom období počas celého roka 2021 a vznikol v spolupráci s naším dvorným kameramanom a celým produkčným tímom. Na novoveskom koncerte sme pokrstili náš nový album Audiostastuy, ktorý sme predstavili aj na ďalších skvelých koncertoch v rámci turné v mestách Námestovo, Nitra, Trenčín a Vrútky.
Odohrali sme skvelú festivalovú sezónu s novými posilami v kapelnej zostave: Henry Matúš na poste basgitaristu a Gregor Macejko na poste bubeníka.
Vynikajúcu koncertnú formu a muzikantské súznenie sme pilovali počas príprav špeciálnej koncertnej show na česko-slovenské klubové turné a finálnu oslavu nášho 25. výročia s názvom Totální Hrušky tour 25 rokov Smola a Hrušky. Ako hosť sa na vybraných koncertoch predstavili česká legenda z města Slaný kapela Totální Nasazení, ktorá pôsobí 32 rokov na českej punk-rockovej scéne. Počas turné sme odohrali skvelé koncerty v mestách: Daskabát, Praha, Brno, Pardubice, Most, Bratislava, Žilina, Košice, Prešov, Púchov a Humenné.
Na turné sme predstavili naživo aj s hosťom Bobotom novinku Včela je najvzácnejšia z detského projektu Bobot Robot. Nový hudobno-vizuálny projekt frontmana Spoka prináša detskému poslucháčovi hravé i edukatívne pesničky ako Škrečok Lečo, Chameleón či Vianočný darček. Projekt úzko spolupracuje so zážitkovou experiment galériou LaborARTórium v Spišskej Novej Vsi.
Počas turné sme dokončili a zverejnili posledný tohoročný video-darček pre našich fanúšikov, legendárny a výnimočný koncert Smola a Hrušky – Na streche, ktorý sme odohrali počas pandémie na streche materskej škôlky v Kežmarku.
Ďakujeme všetkým fanúšikom, poslucháčom, podporovateľom, partnerom, médiám a organizátorom za spoluprácu, priazeň a podporu počas celého roka. Oslavy dvadsaťpäťky boli nezabudnuteľné a navždy už ostanú históriou, ktorá sa zapísala do našich hruškáckych memoároch.
2023Od začiatku roka sme pilne nacvičovali nový koncertný set a nové skladby, z ktorých sme vyberali potencionálne hudobné esá do playlistu chystané na nový album. Zo skúšobne sme sa pravidelne presúvali na víkendové sústredenia do skvelých priestorov produkčného štúdia Liptov Lab v Ružomberku, kde vznikali nové nápady a pilovala sa koncertná show. V máji sme odštartovali výbornú letnú sezónu, počas ktorej sme do októbra odohrali vyše 50 koncertov a podporili aj niekoľko benefičných podujatí. Sme veľmi vďační nielen skvelým fanúšikom, ktorí sa prišli na naše koncerty zabaviť a vytvárali neskutočnú atmosféru na koncertoch, ale taktiež organizátorom, ktorí nás pozvali, ďakujeme.
V septembri sme si s kapelou pripomenuli a započali oslavy 20. výročie od vydania svojho prvého oficiálneho albumu s názvom Jeseň 2003. Pre fanúšikov sme pripravli klubové koncerty s unikátnym dvojhodinovým koncertným setom zostaveným zo skladieb spomínaného albumu a našich najväčších hitov. Táto cesta späť v čase nám pripomenula, odkiaľ sme prišli a čo nás inšpirovalo, aby sme sa stali kapelou akou sme dnes. Bol to emocionálny a zároveň osviežujúci zážitok pre celú zostavu a hruškársky tím.
Spoko podporil aj tento rok svojími akustickými vystúpeniami našich domácich basketbalistov Spišskí Rytieri a hokejistov HK Rysy Spišská Nová Ves.
Na Štedrý deň sme darovali našim úspešným hokejistom HK Rysy Spišská Nová Ves vianočný darček v podobe oslavnej skladby Všetci za jedného, ktorú zložil Spoko počas ich najúspešnejšej sezóny, o klip sa postaral dvorný kameraman Pavol Varga v spolupráci s Flux Films. Záver roka sme oslavili silvestrovským koncertom frontmana Spoka v Hrabove.
V roku 2024 chystáme vydanie nového albumu a niekoľkých singlov s klipom.