NOVÝ SINGEL a KLIP UTEKÁM

Smola a Hrušky utekajú za svojím životom v novom singli a klipe, ktorý nastavuje zrkadlo česko-slovenskej spoločnosti.

Slovenská reggae-punková jednička kapela Smola a Hrušky v spolupráci so svojimi českými bratmi kapelou Fast Food Orchestra vydávajú nový singel a klip Utekám. Kontroverzná téma nielen o momentálnej situácii v oboch krajinách, ktorá rozdeľuje spoločnosť a ukazuje ako ľahko s nami vedia manipulovať média a predstavitelia politických strán, ktoré už viac ako 25 rokov len zakrývajú svoju neschopnosť zlepšiť životné podmienky a vždy si nájdu „vhodný“ spôsob ako vyvolať u ľudí strach a nenávisť. Skladba sa pripája k odkazom svetových umelcov ako napr. britská speváčka a rapperka M.I.A. či americká kapela Imagine Dragons, ktorí reflektujú na momentálnu spoločenskú situáciu a snahu takých istých ľudí ako my opäť získať svoj život.

Vždy sa nájde téma, ktorá má zakryť reálne problémy a ktorá na chvíľu odvedie pozornosť od podstaty  a zmyslu našich životov. „Text skladby skrýva v sebe viacero významov a otázok. Je o rozhodnutí, či ostať na mieste alebo o ochote vykročiť a urobiť niečo pre svoj život a sny. O neustálom  hľadaní a pohybe, aby sa človek nezastavil a nežil len z minulosti, pretože len vtedy sa môže posúvať ďalej.

Vyjadrujeme sa aj k celkovej sociálnej a politickej situácii v Česko-Slovensku a nemyslíme si, že za naše problémy môžu imigranti, tak ako ani v minulosti za to nemohli homosexuáli, Židia, jogíni či Rómovia … Vnímame aj to, že veľká časť našej generácie z východného Slovenska odkiaľ pochádzame  v  podstate ušla za lepším životom do Čiech, Anglicka, Rakúska či Nemecka a je otázkou či po voľbách neutečú aj ďalš, hovorí frontman Spoko z kapely Smola a Hrušky.

Česká kapela Fast Food Orchestra na spoločný singel kývla okamžite a Fido trombonista a textár dopĺňa: “Otázku, zda zůstat, nebo jít, si každý z nás v životě položil mnohokrát ať už šlo o vztah, práci, nebo jenom prostý fyzický stav setrvání v jednom bodu. Vesmír je v pohybu, Země se otáčí, voda teče, lidé i zvířata odjakživa migrují za potravou, za lepším životem. Není na tom nic neobvyklého. Pokud řece do cesty postavíme překážky, najde si cestu, vyleje se z břehu a ve slepých ramenech bude zatuchat. Hranice nejsou od toho, aby nás od sebe rozdělovaly, ale aby se posunovaly a překonávaly. Pohyb je to, co nás sune vpřed v každém ohledu. Je pochopitelné, že obyčejný člověk, který se v situaci nevyzná, má strach, ovšem je neomluvitelné, aby politici a média tento strach živili a využívali k posilování vlastních preferencí. Je na nás, jestli chceme setrvat v tomto stavu, nebo jít vpřed, poučeni chybami minulosti a společně hledat konstruktivní řešení hodné člověka roku 2016.”

Nový klip k singlu Utekám: https://youtu.be/QNsvBemxlBM

PR správa: Martin Hlavatý / manažér Smola a Hrušky

Ďalšie články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *