Bobot predstavuje prvú skladbu s klipom Škrečok Lečo

V roku 2014 cestou na jeden z koncertov kapely Smola a Hrušky vznikla prvá myšlienka zrealizovať detský hudobný projekt, ktorý však dlho spal, párkrát sa zobudil, vyskúšal si nový kostým, meno, nápady a opäť zaspal. Jediným hmatateľným výsledkom je skladba Gruľa, ktorá sa skupine natoľko páčila, že vyšla pod hlavičkou Smola a Hrušky v spolupráci s Petrou Polnišovou a je stabilným pilierom koncertného playlistu a baví ľudí na Slovensku aj Čechách. Počas covidového obdobia sa spevák, skladateľ a frontman kapely Smola a Hrušky Spoko Kramár okrem tvorenia nového albumu pre kapelu pustil aj do spolupráce s experimentálnou galériou Laborartorium v Spišskej Novej Vsi a spolu so svojimi ratolesťami a úzkym pracovným tímom začal tvoriť nový detský projekt s názvom Bobot.

Bobot ma vyše sto rokov a jeho rodina je známa po celom svete. Inak slovo robot sa prvýkrát objavilo v roku 1921, keď pražské vydavateľstvo vydalo vedecko-fantastickú drámu Karla Čapka R.U.R., ktorá zásadne ovplyvnila nielen svet literatúry a umenia, ale aj techniky a jazykovedy.

Bobot chce svojimi piesňami nielen zabávať, ale aj vzdelávať najmladších hudobných fanúšikov. Bobot má veľa kámošov zo sveta zvieratiek, kreatívneho priemyslu a hlavne super laboratórium či čarovný Slovenský raj, kde sa môžu chodiť hrať, pretekať, tvoriť, tancovať a tráviť čas zábavou i vzdelávaním.

Bobot prichádza na scénu so svojou prvou novinkou a videoklipom Škrečok Lečo, o ktorý sa postaral kameraman Pavol Varga. Choreografiu pre Bobota vymyslel a nacvičil známy tanečník a choreograf Lacko Cmorej a tanečné choreografie do klipu všetkých účinkujúcich naučil Martin Kapi Kapusta z BDSKrew. Skladba sa nahrávala v štúdiu PF Recording u Pavla Fecíka v Spišskej Novej Vsi.

Oficiálny klip:

PR správa: Martin Hlavatý / manažér Smola a Hrušky

Ďalšie články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *